Është hequr zyrtarisht ora policore në Shqipëri. Ka hyrë në fuqi vendimi i marrë një ditë më parë nga ekspertët e Komitetit Teknik.

Në vendimin e firmosur nga Ministria e Shëndetësisë thuhet se është shfuqizuar urdhri për kufizimin e aktiviteteve të bareve, restoranteve, fast-food dhe lokaleve.

Kujtojmë se ora policore ishte në fuqi prej rreth dy vitesh, kur pandemia e koronavirusit mbërriti në vendin tonë, në marsin e vitit 2020.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb