Brigada e 22 e Veçantë e Mekanizuar e Forcave të Armatosura të Ukrainës ka publikuar disa pamje që thuhet se tregojnë momentin kur ushtarët e tyre në një llogore bëjnë llogaritjet për të gjuajtur me mortaja drejt forcave ruse.

Trupat mund të vërehen duke shikuar përmes instrumentit optik tek mortaja, derisa llogaritin për ta lëshuar atë me saktësi.

Rrjetat e kamuflazhit mund të shihen derisa mbulojnë hapësirën e llogores derisa ushtarët ukrainas përgatiten për sulmin. Pamjet besohet se janë xhiruar në Klishchiivka.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: