Me sa duket, ekziston një aplikacion i ri chatbot i fuqizuar nga IA, i quajtur AngryGF. Aplikacioni që po bën bujë në mediat sociale, shfaq një të dashur e cila është e zemëruar me përdoruesin.

Ky chatbot synon t’u mësojë njerëzve se si t’i trajtojnë konfliktet me partneren e tyre femër.

Bashkëthemeluesja e aplikacionit, Emilia Aviles, i tha Dazed se aplikacioni është “projektuar për të ndihmuar përdoruesit të trajtojnë konfliktet e marrëdhënieve me partnerët e tyre, veçanërisht të dashurat ose gratë”.

Si funksionon AngryGF?

Sipas Dazed, lojtarëve u paraqiten skenarë të ndryshëm me një “nivel faljeje”.

Qëllimi është që të qetësohet partnerja e zemëruar dhe të arrijë një nivel faljeje prej 100. Nëse niveli bie në 0, atëherë loja ka mbaruar.

“Përpjekjet dhe fjalët e ndryshme do të ndikojnë në disponimin e partnerit të IA; fjalët e përshtatshme mund të përmirësojnë disponimin e saj dhe të rrisin nivelin e faljes, ndërsa fjalët e papërshtatshme mund të përkeqësojnë disponimin e saj dhe të ulin nivelin e faljes”, tha Aviles.

“Përmes kësaj qasjeje, AngryGF fuqizon përdoruesit të mësojnë dhe të përmirësojnë aftësitë thelbësore të marrëdhënieve në një mënyrë dinamike dhe tërheqëse.”

Shumë shpejt njerëzit shprehën në mediat sociale habinë e tyre për aplikacionin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: