8 marsi njihet ndërkombëtarisht si dita e femrës dhe nisur nga kjo arsye po iu sjellim disa nga golat më të bukur të shënuar nga futbollistet më të mira në botë.

Në vitet e fundit është dëshmuar se futbolli nuk është një sport ku mund të luajnë vetëm meshkujt, pasi edhe femrat ia kanë arritur të impresionojnë, duke shënuar edhe gola spektakolarë.

(BalkanWeb)