TIRANE- Acarohet sërish situata brenda seancës së Kuvendit. Ndërsa kryeparlamentari Gramoz Ruçi kaloi në votë kërkesën për heqjen nga rendi i ditës së pikës 5 që ishte zgjedhja e kryeprokurorit të përkohshëm, deputetët ngritën katonat duke e kundërshtuar.


Kaq ka mjaftuar që opozita e Lulzim Basha të acarohen e të ngrihen sërish tonet.

Vetë kryedeomkrati Basha është ngritur në foltore dhe ka tentuar të çajë rrethimin e Gardës i shoqëruar edhe nga deputetët e PD.

Shihni videon e siguruar nga “BalkanWeb”.

Etiketa: