KORÇA

Korça ka pasur një situatë më të stabilizuar se qarqet e tjera sa i përket dëmeve nga moti i keq. Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se e vetmja rrugë ku ka pasur probleme është ajo në dalje të Moglicës ku pati rrëshqitje dherash e gurësh.

Në akset e tjera qarkullimi vijon normalisht, teksa më shumë probleme ka pasur me energjinë elektrike.

Ndërprerje të energjisë elektrike ka pasur në fidrat 3 e 4 të Ersekës, në fidrin e Cangonjit, linja e Vithkuqit e zona e Lekasit.

(BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb