KAKAVIJË

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan në lidhje me gjendjen e rëndë të shqiptarëve në pikën kufitare të Kakavijës.

Vasili thekson se ndërsa shqiptarët në Kakavijë digjen, kryeministri krihet e kridhet.

Postimi i Petrit Vasilit:

Shqiptaret ne Kakavije digjen, KM krihet e kridhet!

KM i kerkohet sot te lere kredhjet ne det dhe krehjen politike ne FB  e Tëiter dhe te perballet me dramen humanitare ne Kakavije.

Kakavije eshte ne Shqiperi dhe jo ne fund te globit.

Ne rruge ne mes te vapes perveluese jane shqiptare vellezerit,motrat, vajza e djem, qe punojne e robtohen dhe ndihmojne edhe njerezit e tyre ne Shqiperi te cilet qeveria i ka lene pa buke.

KM drejton qeverine dhe gjithshka qe nga logjistika dhe deri tek parate per te ndihmuar shqiptaret ne mes te rruges e ne veshtiresi.

Ndaj atij dhe vetem atij do ti kerkohet zgjidhja e kesaj situate.

KM ka zgjedhur te jape si ndihme nje postim ne FB sepse ka mbaruar si KM.

Sot cdo shqiptar ndihet shume keq qe parate e taksave te tyre jane me duart e nje KM qe s’leviz as gishtin ne kete dite halli.

S’ka më KM  ka veç nje mumje impotente qe belbezon ne FB.

Shqiptareve nje KM si ky nuk ju duhet gjekundi!

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb