Analisti Ervis Iljazaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se siç po shkojnë gjërat, në vitin 2021 mund të kemi zgjedhje lokale dhe kombëtare.

Iljazaj theksoi se të gjitha skandalet që kanë dalë mund të bëjnë që në vitin 2021 mund të kemi zgjedhje edhe për lokalet edhe për kombëtaret.

Mendoj se zgjedhjet e ardhshme do të ndodhin në vitin 2021. Vota vidhet pa shkuar në kuti. Siç po shkon kjo situatë, kam idenë se më 2021 do të kemi edhe zgjedhje lokale, edhe kombëtare”, deklaroi Iljazaj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb