9 masa sigurie caktoi Gjykata e Tiranës për administratorë të subjekteve financiare dhe përmbarues, me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, për skemat mashtruese me mikrokreditë për akuzën e “skema mashtruese dhe piramidale”.

5 prej masave janë arrest në burg ndërsa 4 të tjerët në masën arrest në shtëpi. Gazetari Igli Çelmeta ka siguruar fotot e personave të përfshirë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

 

Arrest në burg u vendos për:

Aldo Daka- administrator

Albert Gega- administrator

Edmond Mato- administrator

Arben Meskuti- përmbarues gjyqësor

Alban Kote-përmbarues gjyqësore

 

Arrest në shtëpi u vendos për:

Kejda Seferi- përmbaruese gjyqësore

Elda Ibro- administratore

Jorsida Dervishi- permbauese gjyqësore

Alketa Tanushi-përmbaruese gjyqësore

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb