TIRANE

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, komenton letrën publike të kryeministrit Edi Rama drejtuar kryedemokratit Lulzim Basha. Përmes një postimi në “Facebook”, Strazimiri ironizon fjalët e përdorura me mirësjellje nga kryeministri Rama ndaj rivalit tij Basha teksa thekson se ai thjesht kërkon një palë pantallona bojëkafe.

60830515 2333719923352423 1737451757430112256 N
60830515 2333719923352423 1737451757430112256 N

“”Z. Kryetar” … “Tuaj”, “Ju”, “Suaj”…”Ju lutem Z. Kryetar të pranoni…”, “dialog”, “dialogut”, “dialogun”, “ftesa”, “ftesës”… “tryeza” … “bashkërisht” …”zgjidhje”, “Ju”, “konsideratë e lartë” ….”ndjenjë”….???
Çfarë kuptuam ne nga kjo?
“Ai” po kërkon një palë pantallona bojëkafe (sipas mënyrës së tij)…
KAQË!!!!”-shkruan Strazimiri. 

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: