Një tjetër sulm me armë zjarri është raportuar në SHBA. Mediat e huaja raportojnë se një burrë nga Gjeorgjia ka qëlluar një punonjëse të restorantit dhe dy të afërmit e tij dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit Moultire.

Sulmuesi vrau nënën dhe gjyshen e tij një grua në një restorant McDonald’s më pas ai qëlloi veten në qendër të qytetit.

“Ne po punojmë për të mësuar më shumë informacion dhe për të gjetur disa dëshmitarë shtesë,” tha agjenti i posaçëm i GBI, Jamy Steinberg.

Identiteti i autorit nuk është bërë ende publik për shkaqe hetimore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: