AFGANISTAN

Një sulm terrorist ka ndodhur në ndodhur në Afganistan teksa prej shpërthimit të një bombe 18 persona kanë humbur jetën. Bomba u vendos në një qendër edukimi në Kabul që frekuentohej nga qindra studentë.

ISIS ka deklaruar se është autore e sulmit, por nuk ka dhënë asnjë provë për ta faktuar. 57 të tjerë mbetën të plagosur teksa në Kabul thuajse çdo muaj ndodhin sulme terroriste kryesisht me bomba.

Vendi është në përpjekje për të gjetur një marrëveshje për paqe mes qeverisë dhe talebanëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb