Një sulm ukrainas me dron vrau një nënë dhe djalin e saj 4-vjeçar që po udhëtonin me një makinë në rajonin jugor të Belgorod të Rusisë, tha guvernatori rajonal.

Vyacheslav Gladkov, duke shkruar në aplikacionin e mesazheve Telegram, tha se një nga disa dronët e qëlluar në rajon goditi një makinë në fshatin Oktyabrsky, duke vrarë një grua në vendin e sulmit.

Djali i saj i vogël vdiq nga plagët e marra pasi u dërgua në spital. Babai i djalit dhe një burrë që drejtonte makinën u plagosën, por mbijetuan.

Guvernatori i emëruar nga Rusia i portit të Sevastopolit në Krime, i aneksuar nga Moska në vitin 2014, tha se njësitë e mbrojtjes ajrore kapën disa dronë ukrainas mbi qytet. Guvernatori Mikhail Rzvozhaev, duke shkruar në Telegram, tha se nuk kishte dëme.

 

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb