Prestigjiozja spanjolle “Marca” ka analizuar futbollistët që kanë spikatur edhe në La Liga 2. Të dy sulmuesit shqiptarë Myrto Uzuni dhe Armando Sadiku ndodhen në këtë listë.

Uzuni që luan për Granadën është në krye të tabelës me 8 gola dhe një asist. Ndërsa Armando Sadiku, i cili luan me Kartagjenën, ka shënuar 5 gola duke ndarë vendin e katërt me Kris Ramos.

Uzuni ka shënuar 7 gola me këmbë, dy prej tyre me penallti dhe 1 me kokë. Sadiku ka shënuar 4 me këmbë, dy prej tyre me penallti dhe 1 me kokë./ Panoramasport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: