Gigi Buffon është kthyer në Parma, ekipi ku u rrit që fëmijë si portier. 43-vjeçari duket se do e mbyllë karrierën tek ekipi që e formoi për t’u bërë më pas një legjendë tek Juventusi dhe Italia.

Parma e ka prezantuar në mënyrë special Buffonin me titullin ‘’Supermeni u kthye’’.

Pas 20 vitesh, Buffon do të ketë mundësinë të luajë sërish në ‘’Ennio Tardini’’.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb