Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për mbushjen me mish:

2 qepë të thata
3-4 thelpinj hudhra
2 karota
Një dorë bizele
200 gr salcë domatesh
1 degë selino
Kripë/ Majdanoz
Piper të zi/ Piper të kuq
Vaj ulliri
1 lugë miell

Për purenë:

4-5 patate
50 gr gjalpë
50 ml qumësht
50 gr djathë guda
50 gr djathë kaçkavall
Kripë/ Arrë moskat

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: