Sindikata e fermerëve të bashkuar është ngritur sot në një protestë në Lushnjë, ndërsa kërkon ndryshimin e skemës së subvencioneve.

Mësohet se fermerët njëzëri kërkojnë një agjenci për studimin e tregjeve si dhe një nivel të njëjtë të TVSH-së, si në rastin e shitjeve dhe të blerjeve.

“Qeveria të jetë garant për të mbrojtur produktet”, theksoi një nga protestuesit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: