Kreu i PD, Sali Berisha, ka publikuar në faqen e tij të “facebook” denoncimin e një mjeku, sipas të cilit, në spitale të sëmurëve nuk po iu bëjnë analizat dhe se pranojnë vetëm rastet urgjente.

Në postimin e tij, Berisha shkruan se ky është një krim shtetëror.

“Drejtoria e spitalit i kërkon mjekeve të mos bëjnë të sëmurëve analiza! Krim shtetëror! Lexoni mesazhet e mëposhtme! Sb”

Denoncimi:

Përshëndetje dr Mesazhi i pare i është dërguar mjekeve nga drejtoria e spitalit qe 3 dite me pare ku i kerkohet qe te reduktojne analizat…mesazhi i dyte i eshte derguar sot ne mengjes

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb