Dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar nga të shtënat me armë në një treg në Hjuston të Teksasit, ku mijëra njerëz po bënin pazar, tha Zyra e Sherifit të Qarkut Harris.

Sipas zyrës së sherifit, të shtënat me armë duket se kanë ardhur nga një grindje mes pesë burrave.

Dy burra vdiqën në vendngjarje dhe tre të tjerë u shtruan në spital në gjendje kritike, tha zyra e sherifit.

Asnjë kalimtar i pafajshëm nuk u lëndua, thanë autoritetet.

Dy të dyshuar të mundshëm u ndaluan në vendin e ngjarjes dhe një i dyshuar i tretë i mundshëm u dërgua në spital, sipas zyrës së sherifit.

Të paktën dy pistoleta u gjetën, thanë autoritetet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb