Rëndohet bilanci pas të shtënave me armë në Paris. Mediat e huaja raportojnë se 3 persona kanë humbur jetën, ndërsa disa qytetarë kanë mbetur të plagosur.Ngjarja ka ndodhur në rue d’Enghien.

Policia franceze ka njoftuar se një person është arrestuar. I arrestuari dyshohet se është rreth 69 vjeç.

Autori, bëhet me dije se hapi zjarr ndaj një grupi njerëzish në një qendër kulturore kurde.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb