Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka bërë me dije se afganët e nisur nga Shqipria kanë mbërritur në SHBA. Me një postim në Tëeitter, Blinken ka falenderuar Shqipërinë, ministren e Jashtme për pritjen e tyre sëi mysafirë.

 

I lumtur të ndaj që 212 afganë mbërritën këtë mëngjes nga Shqipëria në SHBA, në shtëpinë e tyre të re. Për fqinjët tanë më të rinj: Ju mirëpresim dhe ju urojmë më të mirat në këtë kapitull të ri. Një falënderim i veçantë për Ministrin e Jashtëm

@xhacka_olta dhe popullit shqiptar për pritjen e mysafirëve afganë.

 

Bli
 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: