Dy qytetarë të Kosovës janë arrestuar nga autoritetet në portin e Durrësit, pasi tentuan të kalonin kufirin me dokumentacion të falsifikuar.

Specialistet e Seksionit Kundër Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Kufitare Durrës, arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave” shtetasit:

F. R., 31 vjeç dhe B. B., 21 vjeç, banues në Kosovë, pasi janë kapur nga shërbimet e Policisë Kufitare, në PKK Port Durrës, duke tentuar të kalojnë kufirin me dokumente të falsifikuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb