Tirana ndalet përsëri, edhe kur është në avantazh të dy golave, kësaj here në një transfertë të vështirë, siç është fusha e Laçit. Bardheblutë barazuan 2-2 ndaj kurbinasve dhe mbeten në vendin e tretë, pa arritur t’u afrohen dy skuadra kryesuese.

Vetëm një pikë e marrë në limite për të besuarit e Mirel Josës, të cilët nuk fitojnë prej 8 ndeshjesh dhe qëndrojnë në vend të parafundit, duke rrezikuar rënien nga Superliga. Sa i takon sfidës, Tirana dha shenja që në fillim, teksa shënoi me Latifin, por goli u anulua për jashtë loje.

Megjithatë, avantazhi do të vinte në minutën e 18-të, kur Florent Hasani shfaqet para portierit kundërshtar dhe e kalon topin mbi të. Miqtë nga Tirana nuk do të ndaleshin këtu, pasi në limitet e pjesës së parë dyfishon me Abazajn, i cili gjeti me saktësi cepin e portës kurbinasve.

GOLI I PARE I TIRANES

GOLI I DYTE I TIRANES

E dyta ka një tablo tjetër, vendasit ngulmojnë shumë dhe në të 59-ën ngushtojnë diferencat me një autogol të Najdovskit. Tirana nuk arrin ta vrasë ndeshjen me një kundërsulm dhe kur u mendua se sfida u mbyll me fitoren e miqve, është Laçi që barazon në minutën e 92-të me anë të Kordeiros.

GOLI I PARE I LAÇIT

GOLI I DYTE I LAÇIT

Nuk ka më kohë dhe të dyja skuadrat ndajnë nga një pikë, që vlen më shumë për kurbinasit për nga mënyra se si shkoi sfida. Ndërsa ndeshja tjetër Erzeni-Kukësi përfundoi 0-0.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb