Vëmendjen e mbrëmjes së sotshme duket se do e zërë vetëm derbi kryeqytetas i futbollit Tirana- Partizani dhe jo vetëm të qytetarëve por edhe të politikanëve. Kreu i PD, Lulzim Basha duke se do të ndjekë gjithashtu sfidën pasi ka publikuar edhe një foto në Instagram sa i përket derbit.

”Kujt i uron fitoren sonte në derbin e kryeqytetit Tirona/Partizani”- shkruan Basha në profilin e tij të ri zyrtar në Instagram. Teksa ishte kryebashkiak i Tiranës Lulzim Basha shquhej si një tifoz i KF Tiranës.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb