Pas daljes tek edicioni qendror i VOA, ku komentoi për herë të parë deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbi trekëndëshin e Bermudës, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zgjedhur që ta komentojë këtë deklaratë me një shpjegim më të gjatë në emisionin ‘Real Story’ në News24.

Teksa e cilësoi deklaratën e Lulzim Bashës si një batutë të kopjuar që as ai vetë nuk e kupton.

I gjithë enturazhi që i dha pushtetin Edi Ramës, tha ajo është përgjegjës duke përfshirë dhe opozitën e cila sipas saj braktisi institucionet dhe i la rrugë të lirë Edi Ramës.

Sokol Balla: Zonja Kryemadhi po e nis pak me gjysmë humor dhe me gjysmë të vërtetë, zoti Basha foli për trekëndëshin e Bermudës pra Rama, Meta dhe Berisha, ju jeni pak xheloze që nuk ju përfshiu tek ky trekëndëshi?

Kryemadhi: Vetëm një pyetje kisha ku është zoti Basha këtu është jashtë apo brenda? Është jashtë trekëndëshit të Bermudës apo brenda trekëndëshit të Bermudës? Spektator nuk besoj se është. Sepse ta përmendësh trekëndëshin e Bermudës. Kur më pyetën në Zërin e Amerikës, edhe thashë asgjë e re nga Fronti i Lindjes. Menada tha: Nga fronti perëndimit? Jo i thashë nga Fronti i Lindjes. E them këtë që, për t’i anashkaluar problemet dhe për të ngritur një alibi qoftë dhe për të prodhuar diçka interesante për të hedhur ushqim në media për qytetarët. Sepse ne mund të flasim për parime me orë të tëra për shifra gjëra që kanë efekt tek qytetarët dhe një batutë mbahet mend nga të gjithë njerëzit dhe nuk mban mend atë çfarë është më e mira. Unë kam përshtypjen që e ka një batutë të kopjuar nuk e ka të tij, të paktën në opinionin tim dhe duke qenë që është një batutë e kopjuar dhe nuk e kupton atë që thotë. Unë mendoj që e keqja e politikës shqiptare është shumë kollaj për të vendosur gishtin tek tjetri, dhe unë mund të them, po, që është e keqja tek Edi Rama. Por nuk është Edi Rama faktikisht, Edi Rama është një individ por është i gjithë enturazhi që i jep pushtetin Edi Ramës. Jemi dhe ne, që ja dhamë pushtetin Edi Ramës me të gjithë bojkotin dhe largimin nga institucionet që bëmë. Është i gjithë enturazhi dhe e gjithë jeta politike që ne ndërtojmë e vendosim në funksion për t’i krijuar hapësirat Edi Ramës për të manipuluar opinionin publik, për të manipuluar grupe interesi dhe kështu me radhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb