Ushtria ukrainase thotë se beson se trupat bjelloruse u urdhëruan sot të kalonin kufirin në Ukrainë për të luftuar.

Në një postim në Facebook, Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës shkruan se “komanda e njësisë ushtarake mori një urdhër për të kaluar kufirin me Ukrainën”.

Ukraina thotë se Rusia ka përdorur territorin bjellorus për të hedhur raketa në qytetet e Ukrainës.

Lajmi raportohet nga BBC, teksa ende nuk ka asnjë reagim nga Minsku për këtë ccështje. 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: