TURQI

Një tërmet 5.7 ballë i shkallës Rihter ka goditur pjesën lindore të Turqisë, kryesisht provincën Bingol që është dhe epiqendra. Nga tërmeti është shembur një kullë ushtarake vrojtimi duke lënduar 3 persona.

Drejtoria e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Fatkeqësive të Turqisë (AFAD) tha që epiqendra e tërmetit ishte në rrethin Karliova të Bingol.

Ndërkohë ministri i brendshëm Soylu tha se një prej rojeve ishte bllokuar në kullën e vrojtimit por që u shpëtua kurse dy të tjerë morën lëndime të lehta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb