Rusja e arrestuar për ngjarjen e Gramshit ndodhet në spitalin e burgut dhe jo ne qelitë e paraburgimit. Lajmi është bërë i ditur për BalkanWeb nga gazetari Igli Çelmeta.

Për arsye shëndetësore mësohet se Svetlana Timofoeva, 33 vjeçe, ka kërkuar të qëndrojë në spitalin e burgut.

Ndërkohë, një grup sigurie nga burgu i grave ndodhen ne spitalin e burgun për ruajtjen e sigurisë së ruses.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: