Ajo u bë e njohur me rolet e saj në disa nga serialet e njohura.

Aktorja e njohur u nda nga jeta ditën e djeshme në moshën 52 vjeçare. Të afërmit njoftuan se vdekja ishte për shkaqe natyrale.

E lindur në Methuen, Massachusetts në 11 qershor 1965 , ajo ishte vajza e vetme e familjes me tre djemtë Glenn, David, Brian.
Pamela në moshën 19 vjeçare fitoi çmimin e femrës më të bukur në botë, në Wilhemina Modelling Agency në Sindey, Australi në 12 mars 1985.

Pamela Gidley u quajt gruaja më e bukur në botë dhe u bë e njohur në shfaqje të tilla si, Crime Scene Investigation, The Closer dhe MacGyver apo në rolin e Teresa Banks në filmin ‘Twin Peaks, Fire Walk with Me’ në vitin 1992.
(da.xha/BalkanWeb)
Pamela-Gidley-Twin-Peaks

Film-and-Television

Film-and-Television (1)

Thrashin-1986

Film-and-Television (2)

Film-and-Television (3)

The-Pledge-Hollywood-Premiere
nikki31

download

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: