Janë ulur rastet e reja me Covid-19 në Greqi.

Gjatë 24 orëve janë shënuar 2,874 raste të reja nga 4593 që ishin një ditë më parë.

Në informacionin nga Ministria e Shëndetësisë raportohen 44 të intubuar dhe 15 vdekje.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb