Ronaldinho përmes vëllait të tij njoftoi se pas përfundimit të Botërorit ai do të varë zyrtarisht ‘këpucët në gozhdë’. E gjitha bota e futbollit nuk mund të mos ndihet e hidhëruar nga tërheqja e legjendës braziliane, por statusi që ka bërë Iker Casillias, portieri i Portos që në të kaluarën ka nderuar Real Madrid, është tepër i veçantë.

“Unë isha i detyruar për të vuajtur, por si një “dashnor” i futbollit, ju, gjithashtu, më keni gëzuar. Kjo është e mrekullueshme!” – shkruan Casillas.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb