Ashtu si në vende të tjera, edhe në Shqipëri duket se do të nisë vaksinimi i detyruar kundër koronavirusit.

Një gjë e tillë pritet të bëhet para mbërritjes së vjeshtës, kur ekspertët kanë parashikuar se do të ketë sërish një rritje të infektimeve nga virusi i rrezikshëm.

Një mesazh ka mbërritur sot në telefonat e të gjithë mësuesve shqiptarë, ku ju kërkohet të bëjnë vaksinën anti-Covid. Mes të tjerash, në mesazh shkruhet se “Në shtator 2021 i gjithë stafi drejtues, mësimor dhe ai ndihmës i institucioneve arsimore duhet të jetë i vaksinuar”.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb