BE do të rekomandojë ndërprerjen e udhëtimeve jo-thelbësore me Shtetet e Bashkuata të Amerikës.

Situata me pandeminë në Amerikë është tepër e agravuar për shkak të rritjes së shifrave maksimalisht nga varianti Delta që ka sjellë një valë të re të COVID-19.

Kufizimet me SHBA u hoqën në qershor për shkak të turizmit, por tashmë do të rikthehen prap tekse shteti përtej oqeanit nuk i ka hequr kufizimet me BE që nga marsi i vitit 2020.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb