Kardinali Pietro Parolin, sekretari i Shtetit të Vatikanit ka dënuar sulmin në spitalin e fëmijëve në Mariupol.

“Është e papranueshme sulmi me bomba në një spital për fëmijë dhe në maternitet në Mariupol”, u shpreh ai.

Ai gjithashtu theksoi nuk kishte asnjë arsye dhe asnjë motiv për të ndërmarrë këtë sulm.

Vatikani ka ofruar mundësinë të jetë ndërmjetës në luftën e Rusisë kundër Ukrainës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: