Edhe vëllai 5 vjeçar i Polinës, vogëlushes 10 vjeçare që u vra në ditët e kaluara në Kiev gjatë bombardimeve në kryeqytetin ukrainas, ka vdekur në spital në terapi intensive, pas lëndimeve të marra.

Lajmin e bën me dije media britanike Telegraph, që shpjegon që fëmija, Semyon ishte transportuar me urgjencë në spital së bashku me motrën tjetër më të madhe Sofia, 13 vjeç, e cila mbetet ende në gjendje të rëndë shëndetësore.

Gjatë bombardimeve kishin mbetur të vrarë edhe prindërit e fëmijëve, Anton Kudrin dhe Svetlana Zapadynskaya. Semyon, sipas asaj që raporton tabloidi, vdiq në Children’s Hospital.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb