GJERMANI 

Një djalë i ri 26 vjeç me origjinë nga Kosova ka vdekur tragjikisht në Gjermani. Mësohet se viktima është Arif Zekaj me prejardhje nga Jabllanica.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë dhënë familjarët. I riu jetonte me familjen në shtetin gjerman, kurse bëhet me dije se ishte vëllai i vetëm i 3 motrave.

Ky nuk është rasti i vetëm i aksidenteve dhe rasteve tragjike në shtetin gjerman me protagonistë të rinj shqiptarë, kryesisht nga Kosova. Nuk kanë munguar rastet kur viktima kanë qenë edhe të mitur.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb