Ceremonia e varrimit dhe lamtumirës për liderin e opozitës ruse Alexei Navalny do të bëhet të premten, më 1 mars në Moskë. Kështu deklaroi zëdhënësja e Navalny, Kira Yarmish në një postim në rrjetin social X.

Funerali do të bëhet në varrezat e Borisovskoye pas një ceremonie lamtumire në një kishë në rrethin Mariino, tha Yarmish.

Kritiku më i ashpër i Putinit vdiq më 16 shkurt në burg, ndërsa nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: