PEQIN

Një 18 vjeçare nga familja Hima në fshatin Copanaj në Njësinē Administrative Përparim të Bashkisē Peqin është gjetur e vetëhelmuar nga të afërmit rreth orës 19.00 të kësaj të diele.

18- vjeçarja është dërguar menjëherë në gjendje tejet të rëndë në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetēn. Ajo sikurse bashkëmosharët e saj ajo prej 10 ditësh ndodhej në banesë në kushtet e vetëizolimit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve, që çuan 18- vjeçaren në këtë akt kaq të rēndë.Paraprakisht dyshohet se vetë izolimi kishte ndikuar së tepērmi në gjendjen e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb