Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako u paraqitur sot në GJKKO, ndërkohë që akuzohet për shpërdorim detyre.

Pasi doli nga ambientet e gjykatës, ai u përball me një seri pyetjesh nga gazetarët. “A keni shpërdorura detyrën? A jeni akullore?”, këto ishin pyetjet e gazetarëve për Dakon, të cilat nuk morën përgjigjen e tij.

Dako nuk preferoi të jepte komente për gazetarët, ndërsa u largua, i shoqëruar nga forcat e policisë, pasi ndodhet në arrest shtëpie.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: