Kandidati i ekstremit të djathtë për President të Francës, Éric Zemmour ka rënë pre e një sulmi nga protestuesit, duke përfunduar në spital.

Ngjarja ka ndodhur në Paris, vetëm pak ditë pasi ai zyrtarizoi kandidaturën e tij përmes një video. Në videomesazhin e tij nënvizoheshin pikëpamjet anti-migrante dhe anti-islame.

Siç shihet edhe nga pamjet e publikuara në mediat e huaja, Zemmour rrëmbehet nga një pjesëmarrës në protestë dhe sulmohet fizikisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: