Një banesë është djegur mbrëmjen djeshme në Laprakë, në rrugën Lord Bajron.

Pronari i banesës mësohet se është Ilirjan Kola, mësues dhe piktor.

Bëhet me dije se pronari i shtëpisë jeton i vetëm pasi të gjithë familjarët i kanë ndërruar jetë, dhe se prej 35 vitesh është i sëmurë, shkak për të cilin merrte edhe kemp.

Sipas fqinjëve dhe te njohurve, askush nuk është interesuar për ta ndihmuar të moshuarin që mbeti pa shtëpi.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb