Liverpool fitoi 3-1 ndaj Wolves por nuk ishte e thënë që të merrte titullin kampion. Kjo, pasi Manchester City bëri detyrën ndaj Aston Villa, duke e mundur 3-2.

Të dyja tifozëritë jo vetëm që shikonin ndeshjen që kishin përballë, por të interesuar ishin edhe për sfidën tjetër.

Kështu, në një çast është shpërndarë një alarm i rremë, ku disa tifozë lajmëruar se sfida në Etihad është 3-3. Kaq mjaftoi që në tribuna që në tribuna të shpërthente festa, pasi një rezultat i tillë i jepte trofeun The Reds. Gjithsesi, festa zgjati pak, pasi e vërteta u mësua.

 

Someone scammed Anfield into thinking that Aston Villa made it 3-3 and Anfield went crazy 😭😭😭

pic.twitter.com/wWU7xbb56r

— lucas (@lcfclucas) May 22, 2022

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb