Ergys Kaçe protagonist. Lojtari shqiptar ka shënuar gol sot në fitoren 2-1 të Verias së tij ndaj Kavala, takim ky për Superliga 2 në Greqi.Kaçe mori përsipër ekzekutimin e një goditje në minutën e 29-të. Përfundimi? 28 vjeçari dërgoi topin në rrjetë.

 

 

Ai po luan sezonin e parë te kjo skuadër, ku në 2 ndeshje ka  realizuar 2 gola. Për futbollistin kjo është përvoja e radhës në tokën greke, pasi eksperiencave me Air, Ael, Panathinaikos.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb