Presidenti Ilir Meta ishte sot në Skrapar teksa ka postuar një video ku duket nënshoqërinë e dy këngëtarëve të mirënjohur shqiptarë, Ylli Baka dhe Dule Malindi.

Teksa këndonin një këngë iso-polifonike të Toskërisë, edhe Meta nuk ka ngurruar t’ia marrë isos duke shoqëruar dy këngëtarët.

Meta thotë se iso- polifonia e Toskërisë është një nga kryeveprat dhe pasuritë më të mëdha kulturore e shpirtërore të kombit shqiptar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb