Milot Rashica ka bërë paraqitje fanastike me fanellën e Gallatasarait. Në minutën e 88′ të sfidës Rashica shënoi golin e tij të parë në kampionat. Ekipi i tij fitoi me rezultatin 4-0 kundër Giresunspor.

Rikujtojmë që futbollisti u transferua këtë verë te klubi i Gallatasarait, ku po lufton për një vend si titullar i përhershëm. Ai gjithashtu është pjesë e Kosovës dhe vazhdon të jetë një nga të preferuarit e tifozëve “dardanë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: