Veç transmetimit të dijeve, shkolla luan rol të rëndësishëm edhe në formimin kulturor të nxënësve. Jo në pak raste mësuesit kanë zbuluar talentin e “fshehtë” të nxënësve të tyre. “Trending” ka shkuar në shkollën Eqerem Çabej, atje ku talentet nuk duan t’i fshehin por t’i ndajnë me të gjithë.

Të vetëdijshëm mbi dëmet që sjellin rrjetet sociale, të rinjtë e kësaj shkolle kanë zgjedhur njohjet në internet si tematikë konkurrimi për etydin e tyre, në garën që zhvillohet mes gjimnazeve. Nëse jeni kurioz të shikoni “tropojanin” në takimin e 7 romantik, ndiqni Gretën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb