Pamjet që shihni vijnë nga jashtë ambienteve të zyrave operative të Albcontrol në Rinas. Në videon e siguruar për ‘BalkanWeb’ shihet prezenca e forcave të FNSH-së, si dhe dy mjete të policisë.

Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për ‘BW’ pak çaste më parë se në ambientet e aeroportit mbërriti policisë dhe ushtria, kontrolle këto për efekt sigurie.

Me grevën e 65 kontrollorëve të Albcontrol është pezulluar puna në aeroportin e Rinasit, duke ndërprerë kështu fluturimet hyrëse dhe dalëse.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: