Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për brumin:

230 ml ujë
120 gr gjalpë
1 lugë gjelle sheqer
Pakëz kripë
140 gr miell
4 kokrra vezë

Për mbushjen:

50 gr miell
150 gr sheqer
500 ml qumësht
50 gr gjalpë
4 të verdha vezësh 
200 ml pana për ëmbëlsira

Për kremin e çokollatës:

200 gr çokollatë për ëmbëlsira
100 ml qumësht

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: