Është e vështirë të mos mahnitesh nga palodhshmëria me të cilën Brian May dhe Roger Taylor kanë punuar për të mbajtur gjallë emrin e Queen në qendër të vëmendjes në 31 vitet e fundit, që nga vdekja e Freddie Mercury. Ata kanë dhënë pak a shumë gjithçka, muzikalë xhukboks, biografi të rishkrimit të historisë, riregjistrim të hiteve të grupit me të gjithë, nga Luciano Pavarotti te Robbie Williams te Wyclef Jean dhe duke bërë turne nëpër botë me ish-vokalistin Free Paul Rodgers ose ish-konkurrentin e American Idol Adam Lambert që zëvendëson Mercury.

Ka pasur 28 publikime “të reja” të Queen, duke përfshirë albume live, koleksione sesionesh radiofonike dhe 12 sërI përmbledhjesh që kanë riorganizuar katalogun e tyre në mënyra të ndryshme. Queen janë banorë të përhershëm në listat e albumeve. Së fundmi grupi ka publikuar sot dhe këngën e fundit të padëgjuar më parë.

Roger Taylor e përshkroi atë si “një perlë të vogël e Freddie”. “E bukur dhe prekëse”, shpjegon Brian May. “Face it only” i paraprin publikimit më 18 nëntor të një ribotimi të albumit të trembëdhjetë të grupit, i parafundit me Freddie Mercury.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb