Shqipëria do kërkojë të nisë me këmbën e mbarë Nations League për këtë edicion, në Islandë, në orën 20.45.

Tifozët Kuq e Zi janë grumbulluar prej orësh dhe kanë nisur marshimin drejt stadiumit të Rejkjavikut, të quajtur me emër Laugardalsvöllur. Amtosfera duket e mirë, entuziazte dhe nuk mungojnë këngët e vallet.

Tifozat Kuq e Zi kanë qenë bashkë-udhëtues me Kombëtaren prej vitesh, në transfertat më të largëta.Edhe sonte, ata kanë premtuar mbështetje në jashtëzakonshme në shkallët e stadiumit.

(BalkanWeb)

 
 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb